WhatsApp Destek

KORONA HASTASIYIM SERUM TAKILIR MI?

Korona hastalarına da serum takılır. ancak bilinmesi gereken en önemli unsur şudur ki hiçbir şekilde takılan serum korona virüsünü tedavi etmez. Koronanın getirdiği semptomları gidermek amacıyla uygulanan bir serumdur. Vitaminli serum takviyesi olarak da bilinen bu serum; yüksek ateş, bulantı, kusma, iştahsızlık, halsizlik, şiddetli ağrı gibi özellikli semptomların giderilmesinde önemli rol oynar. Serum uygulamasından fayda gören tüm hastalarımız, korona hastası olan yakınlarına serumla vitamin takviyesi aldım sizde mutlaka almalısınız şeklinde çok yüksek sayıda öneride bulunuyorlar. 

Halk arasında evde serum takma hizmeti ile alakalı google gibi internet mecralarında aramalar yapılmakta, ancak tüm hasta yakınlarını sürekli bilgilendiriyoruz. Lütfen hizmet alacağınız kurumun uygunluk belgesinin olup olmadığını sorgulayın ve belgelerini mutlaka görerek teyit edin diyoruz. Google gibi internet mecralarında serum taktırmak, evde serum takma, eve serum hizmeti, evde serum takma hizmeti, evde serum takma ücreti, serum takma, serum takma fiyatı, evde serum takma ücreti istanbul, evde serum taktırmak, serumla vitamin takviyesi, eve serum servisi, damar yoluna serum takma, evde serum takılır mı , covidli hastaya evde serum takılır mı , evde serum takma fıyatı, evde serum takma ucreti, korona hastasına serum, vitamin serum takma, vitamin serum takviyesi, vitamin takviyesi serum gibi aramalar yapılıyor. Hizmet alınacak kurumun mutlaka açık adresleri ve dâhili telefon numaralarını kontrol etmelisiniz.

Evde Serum Takma Hizmeti Nedir?

Nefes evde bakım merkezinin hemşirelik uygulamaları arasında yer alan evde serum takma işlemi intravenöz (damar içi) antibiyotik, diğer ilaçlar, oral(ağız yolu) alımı olmayan hastaların damar içinden beslenmelerini sağlayan mama ve sıvı tedavisine ihtiyaç duyan hastaların, ev konforunda tedavilerini almalarını sağlar.

Evde serum takma hizmetinin amacı, hastaların hastaneye yada başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, ilaç tedavilerini eksiksiz bir şekilde ev ortamında almalarını sağlamaktadır. Pandemi döneminde İstanbul başta olmak üzere gelen yoğun talepler üzerine Türkiye genelinde serum takma hizmeti sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Nefes Evde Bakım Hizmetleri Merkezi olarak hergeçen gün büyüyen hizmet haritası ile profesyonel ve deneyimli hemşirelerimiz ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Evde serum takma hizmeti, hastaların hastane süreçlerini kısaltmakla birlikte hasta yakınlarına da zamandan tasarruf sağlar.

Serum Takma İşlemi Nedir?

Tanısı konulmuş hastalığın tedavisi için ihtiyaç duyulan serum/ilaç uygulamalarının doğrudan damar içerisine intravenöz (IV) kateter yoluyla uygulanması işlemidir.

Hastanede yatan hastalara sıklıkla uygulanan serum takma işlemleri,  evde tedavisine devam etmek isteyen hastalarda da hekim reçetesi doğrultusunda uygulanmaktadır.

Eve Serum Takma Hizmetini Kim Verir?

Evde serum takma hizmeti, hemşirelik ve dengi okullardan mezun kişiler tarafından, alanında uzmanlaşmış evde bakım hemşireleri tarafından gerçekleştirilir. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış evde bakım ve sağlık hizmeti çalışanı olan bu hemşireler, yetkileri doğrultusunda hekim tarafından reçete edilmiş serum takma işlemi için siz değerli hastalarımızın evlerine gelerek gerekli uygulamayı gerçekleştirirler.

Evde Serum Takma Hizmetini Kapsayan Tedaviler Nelerdir?

Ağız yoluyla beslenemeyen hastalarda parenteral(damar yolundan) beslenme tedavilerinde,

Hastalıklara bağlı elektrolit dengesi bozukluklarında, metabolik dengenin tekrar sağlanması gerektiğinde,

Enfeksiyon durumlarında uygulanan antibiyotik tedavilerinde,

Ameliyat sonrası ağrı tedavisi durumlarında,

Kemoterapi gören kanser hastalarının tedavilerinde,

Hastaneye gitmek istemeyen, hastane fobisi olan kişilere, evde serum hizmeti gerçekleştirilebilir.

Evde Serum Takma Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Evde serum takma işlemi için hasta veya hasta yakınları, Nefes Evde Bakım merkezinin 0216 706 00 46 numaralı çağrı merkezini arayarak, sağlık temsilcilerinden evde serum takılması talebinde bulunur.

Çağrı merkezindeki sağlık temsilcimiz bu talebinizi karşılamak için hastanızın reçetesini, yaşını, hizmet talep ettiğiniz ilçesi ve günleri, ilaçlarınızı temin edip etmediğinizi sorgulayacaktır. 

Hekim tarafından reçete edilmemiş tedavileriniz Nefes Evde Bakım tarafından Yasal olmadığı için uygulanmamaktadır.

Evde serum takma işlemi için uygun gün ve saat planlaması yapılır.

Konusunda uzman evde bakım hemşiresi evde serum takma hizmeti için gerekli olan malzemelerin içinde bulunduğu Nefes Evde Bakım Logolu çantalar ile birlikte hastayı planlanan zamanda evinde ziyaret eder.

Serum takma işlemi için eve gelen hemşire öncelikle hasta ve hasta yakınlarına süreçle ilgili bilgi verir, bilgilendirilmiş onam formunu doldurur ve hasta/hasta yakınlarından onay için imza alır ve hizmeti alan kişinin kimliğinin fotokopisini hasta dosyasına ekler.

Evde serum takma işlemini gerçekleştirmeden önce ortamın steril koşullara uygun olmasını sağlar. Hijyen koşullarına uygun bir şekilde damar yolu açma işlemini gerçekleştirir.

Damar yolunun doğru açıldığından emin olduktan sonra, hekimin belirttiği şekilde ilaç /serum uygulamasını başlatır.

Evde serum tedavisi tamamlandığında hemşire serumu çıkartarak tedaviyi tamamlar.

Hastaya belli aralıklarda tekrar serum verilmesi gerekiyor ise hastanın koluna takılı olan kateter çıkarılmaz. Evde bakım hemşiresi, takılı bulunan kateterin korunması hakkında hasta /hasta yakınlarını eğitim vermekle sorumludur.

Serumla vitamin takviyesi alarak hastalıklarınızı daha kolay atlatabilirsiniz.

Nefes Evde bakım hemşireleri damar yoluna serum takma konusunda oldukça deneyimlidirler.

Evde Serum Takılır Mı?

Evde özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde covidli hastaya evde serum takılır mı gibi sorular gelmektedir. Nefes Evde Bakım Hizmetleri Merkezi olarak hizmetlerimizde hastalık ayrımı yapmaksızın hizmet vermekteyiz. Korona hastasına serum takıldığında hastalığın nekahat dönemini daha kolay ve konforlu geçirmelerini sağlamaktadır. Özellikle vitamin serum takma ile vitamin serum takviyesi almış oluyorlar. 

Evde serum takma fıyatı nı çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. 

Evde Serum Takma Hizmeti Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evde serum ve ilaç uygulama sırasında hastalarda ilaca ait alerjik reaksiyonlar gelişebilir, uzman evde bakım hemşiresi hastanın durumundaki değişiklikleri izlemek ve gerektiği durumlarda hızlı aksiyon almakla görevlidir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Kullanılacak sıvı ve ilaca karşı hastanın alerjik reaksiyonu olup olmadığı sorgulanmalıdır.
  • İlaç ve sıvılar takılmadan önce mutlaka son kullanma tarihleri kontrol edilmelidir.
  • İlacın hangi formatta uygulanması gerektiği evde bakım hemşiresi tarafından çok iyi bilinmeli ve yanlış uygulama yapılmamasına dikkat edilmelidir
  • Damar yolunun güvenli ve sabit olduğundan emin olunmalıdır.
  • Damar yolu üzerinde kızarıklık, şişme ve ağrı varsa damar yolu derhal değiştirilmelidir.

Evde Serum Takma Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

 Hasta ve Hasta Yakınları İçin Yaşam Kalitesini Arttırır. Evde serum takma hizmeti, hastanın evinde kendi olduğu için kendini daha konforlu ve güvenli hisseder. Bu konfor yaşam kalitesinin artmasını sağlar. Eve serum hizmeti almak isteyen hastalarımızın, hizmet alacakları kurumun mutlaka sağlık bakanlığından ruhsatlı olup olmadıklarını sorgulamalarını önermekteyiz.

Zaman Tasarrufu Sağlar. Günümüz koşullarında hastanın transferi için hasta yakınlarının göstermesi gereken çaba ve harcanacak zamanın önüne geçer. Evde serum takma ücreti İstanbul genelinde ilçelere göre değişkenlik göstermemektedir.

Hastane ve İğne Fobisi Olan Kişiler İçin Yerinde Bir Hizmettir. Hastane fobisi çok sayıda kişinin ortak korkusudur. Özellikle iğne ile ilgili bir işlem uygulanacağını bildiğinde tedavileri reddeden hastalar bile olmaktadır. Böyle bir durumda evde ortamında planlanan evde serum uygulaması hastanın güvenli alanında yapılacağı için hasta bir ciddi anlamda rahatlar.

Hastanın Enfeksiyon Riski Azalır. Hastanın yeni gelişebilecek farklı enfeksiyonlardan uzak durması önemlidir. Evde serum takma hizmeti ile bir hastanede veya merkezde gelişebilecek enfeksiyonların önüne geçilir.

Evde Serum Takma Uygulaması, Etik ve Güvenilir Hizmet Sağlar. Nefes Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri Ekibi olarak hastaya verilen tüm hizmetlerin etik kurallar çerçevesinde ve bilimsel doğrular ışığında yapılması esastır. Bu nedenle uzman evde bakım hemşireleri tarafından verilecek olan hizmet güvenli ve hastayı koruyucu bir hizmettir.

Evde Serum Takma Ücreti Ne Kadardır?

Evde Serum takma ücreti, hastaneye gitmekte zorlanan, hastane sadece serum taktırmak için gitmek istemeyen veya evde yatarak tedavi gören hastalar için daha ekonomik bir seçenektir.

Özellikle de kanser hastaları ve yaşlı hastalar için hastane enfeksiyonlarından uzak olacağı düşünüldüğünde günümüz şartlarında harika bir hizmettir.

Evde serum takma ve hastanede ya da merkezlerde serum takma hizmetinin maliyet karşılaştırması yapıldığında, tekrarlanan hastane ziyaretleri(damar yolu değiştirilmesi gerektiğinde tekrar hastaneye gidilmesi vb.) ve hastanın bir merkeze transferleri düşünüldüğünde, evde bakım sağlık hizmetlerine ödenecek olan tutar aile yakınları tarafından kabul edilebilir ve sürdürülebilir bir hizmet haline gelmektedir.

Nefes Evde Bakım tarafından evde serum takma hizmeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için 0216 706 00 46 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilir ya da 0505 078 00 46 numaralı whatsapp sağlık yardım hattından destek alabilirsiniz.

Serum taktırmak isterseniz çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Evde serum taktırmak hastane ortamına göre çok daha konforlu bir hizmettir. 

Sağlıklı Günler Diler, Her Nefeste Yanınızdayız Sloganımızla Hizmet Vermeye Hazırız.

 

 

Nefes aile kart sahiplerine %10’a varan indirim fırsatı. İletişim