WhatsApp Destek

Nefes Evde Bakım Hizmetleri olarak salgın hastalıklarla mücadelede, verdiğimiz hizmetlerle hasta ve hasta yakınlarının yanında olduğumuzu duyurmak isteriz.

Hayati riski yüksek olan covid-19 virüsüne yakalanan birçok hastamıza hizmet sunduk. 2020 yılında toplam evde ve hastanede 2.500 Covid pozitif vakaya hizmet verdik. Bu rakam 2021 yılı ilk yarısında ise şimdiden 2.000' nin üzerinde. 

Covid vakalarına ne tür hizmetler veriyoruz?

Evinde hafif semptomlar ile hastalığı atlatmaya çalışan hastalarımıza, semptom giderici vitamin takviye serum hizmeti veriyoruz. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve sıvı tüketimin önemli olduğu bu hastalıkta bu serum hizmeti ile hem bağışıklığa hem de sıvı alımına yardımcı oluyoruz.

Yapılan serum uygulaması Covid hastalığını tedavi etmez. Sadece semptomlarının hastaya verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırır ve hastanın konforlu iyileşme süresine destek olur.

Uygulanan bu serum da vitamin karışımları, antihistaminik ilaçlar, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar, bulantı giderici ilaçlar ekleniyor. Herhangi bir şekilde antibiyotik tedavisi yapılmıyor.

Ayrıca; yurtdışından özel olarak getirilen Glutatyon serumu bu dönemde bağışıklık sistemimin güçlendirilmesinde yoğun talep görüyor. Nefes Evde Bakım olarak evde bağışıklık sistemine destek olmak amacıyla Glutatyon Serum Uygulaması yapıyoruz.

Aynı Evde Yaşayan Yakınım Covid Oldu Bize Bulaşıp Bulaşmadığını Nasıl Takip Edebiliriz?

Aynı evde Covid-19 pozitif vakası varsa ve hafif semptomlar ile atlatıyorsa, o kişi ayrı bir bölümde günlük yaşam gereksinimlerini giderirken, kendinizi ortak alan kısıtlaması(tek wc, tek banyo vb.) yüzünde risk altında hissedebilirsiniz bu gayet normal bir durum. Bu durumlarda Nefes sizin için evde serum hizmetinin yanında 10 dakikada sonuç veren Hızlı PCR hizmeti de veriyor. Belirli periyotlar ile kendinize yaptıracağınız Hızlı PCR testi ile güvende hissedebilir ve aldığınız önlemlerin ne kadarı işe yaramış öğrenmiş olursunuz.

 

Kronik Hastalıklarım Var Olası Risklerden Korkuyorum?

Nefes evde bakım bu durumlar için de sizlere bir çözüm önerisi sunuyor. Deneyimli hemşire ekibimiz ile sizlere evinizde 7/24 kesintisiz hemşirelik hizmeti veriyoruz.

Covid pozitif vakaya hemşirelik hizmetini kimlerle, nasıl ve ne kadar süreyle veriyoruz?

Öncelikle hizmeti gerçekleştirmeye gönüllü hemşire kadrosu oluşturarak başladık. Bu kadroda görev alan hemşirelerimiz pandemi dönemi boyunca sadece covid-19 vakalarına hizmet veriyor olacaklar.

Hizmeti nasıl veriyoruz kısmını da sizlere kısaca bilgilendirelim. Hizmet talebi geldiğinde operasyon merkezimiz hasta ve yakınları ile iletişime geçerler. Çağrı merkezi yetkililerimiz hastanın kısa anamnez bilgilerini(kronik rahatsızlıkları, anlık durumu vb.) alırlar, sonrasında hizmeti evde mi yoksa hastanede mi istediklerini öğrenirler. Evde hemşirelik hizmeti talebi olanlara karantina süreci bitinceye kadar aynı hemşire ile hizmet verdiğimizin bilgisini aktarıyoruz. Hizmet verdiğimiz her eve acil müdahale çantası veriyoruz, ayrıca oksijen tüpü ve pulseoksimetre de veriyoruz. Hizmeti veren hemşiremiz hizmet sürecince bu ekipmanlara ihtiyaç duyarsa ücretsiz bir şekilde kullanım sağlayabiliyor. Bu ekipmanlar için hastalardan ek ücret talep etmiyoruz. Hemşiremizin koruyucu ekipmanlarını Nefes olarak bizler temin ediyoruz. Hizmet bitiminde hem hastamıza hemde hemşiremize ev ortamında Hızlı PCR testi yapıyor ve NEGATİF değeri görmeyi umuyoruz.

Peki hizmeti ne kadar süreyle veriyoruz

Talep geldiğinde hastanın kaçıncı günü olduğunu öğreniyor ve 14.güne tamamlayacak şekilde hizmeti paket şeklinde sunuyoruz.

4 farklı paketimiz var.

1.Paketimiz: 7/24 hemşirelik hizmeti(ekipmanlar ile birlikte)

2.Paketimiz: 7/24 hemşirelik hizmeti + Uzm.Dr.Muayenesi

3.Paketimiz: 7/24 hemşirelik hizmeti + Uzm.Dr.Muayenesi + Laboratuvar Tetkiklerini içeren paketimiz.

4.Paketimiz: 7/24 hemşirelik hizmeti + Uzm.Dr.Muayenesi + Laboratuvar tetkikleri + Akiger Röntgeni içeren paketimiz mevcut.

Bu paketleri seçmede hasta ve yakınlarımıza hastanın klinik durumunu değerlendirerek ön görüyle sunmaya çalışıyoruz.

 

En önemli hizmetlerimizde bir tanesi de Covid-19 Vakalarını Hastanelerde refakat ederek veriyoruz.

Bu hizmeti de hasta bakıcı ve hemşire refakat gibi 2 seçenek ile sunuyoruz.

Bu hizmetin amacı hastalığın bulaşmamış kişilere bulaşmamasını sağlamak. Ayrıca hasta yakınlarının günlük yaşantılarını değiştirmeden hayatlarına devam etmelerini sağlıyoruz. 5 ile 14 gün arasında yatış süreleri olan covid vakalarında hasta yakınlarının hasta köşelerinde zorlanmamalarını sağlıyoruz.

Nefes Evde Bakımın Bu Hizmetleri Çok Yoğun Talep Görmektedir.

Ülkemizi bu salgından korumak ve hastalarımızın bu virüsü en az zararla atlatmaları bizim en önemli vazifelerimiz arasındadır.

Hizmetlerimizin detayları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için 0216 706 00 46 numaraları çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Her Nefeste Yanınızdayız.

 

 

 

 

Nefes aile kart sahiplerine %10’a varan indirim fırsatı. İletişim