WhatsApp Destek

   İlk Nefesim Bebeğim Bakım Paketi

   Nefes Evde Bakım Hizmetlerinin Güçlü Bebek Hemşiresi Kadrosuyla Sunduğu Bu Hizmeti Alan Anneler Tarafından Tavsiye Edilmektedir.

   Güler yüzlü ve anne şefkatine sahip hemşirelerimiz ile memnuniyet garantisi veriyoruz.

 

ANNE VE BEBEK HİZMETİ NELERİ KAPSAMAKTADIR?

     Evde ve hastanede anne yanında “Bebek Bakımı” konusunda profesyonel ve deneyimli uzman bebek hemşirelerimiz tarafından verilen bir hizmettir.

HER YENİ DOĞAN BEBEK YENİ BİR DÜNYA DEMEK

     Hamilelik ve Doğumla birlikte anne için özel bir dönem bekler. Bu durum lohusalık dönemidir. Doğum eylemi bittikten sonra plasenta ve zarlarının ayrılmasından sonraki dönemdir. 6-8 (42 gün)haftayı kapsar. Bu dönemin sonunda gebelikte oluşan bedensel ve fizyolojik değişimler gebelik öncesine döner. Bu dönemde anne ve bebeğin beden ve ruh sağlığının korunması için özenli bir bakım gereksinimi vardır. Annenin bebeğine bakabilmesi için kendine bakması gerekmektedir.

     İlk zamanlar bebekler çok hızlı bir şekilde gelişir ve değişir. Bu zamanlar hem aile hem bebek için önemli bir dönemdir. Bebeğin dünyaya ailenin ise bebeğe alışma sürecidir. Bu alışma zamanı hiç geçsin istemeyiz.

     İşte tam bu sırada Siz ve bebeğiniz için bu özel ve önemli zamanlar profesyonel bebek hemşirelerimiz ile Nefes Evde Bakım olarak devreye girerek sağlıklı bir şekilde paylaşıyoruz.

LOHUSALIK DÖNEMİ NASILDIR? SİZİ KISA VE PRATİK BİLGİLER AKTARALIM İSTİYORUZ.

     Rahim Küçülmesi: Rahim doğumdan sonra büyüktür ve karın üzerinde ele gelir. Daha sonra kasılmalar ve bebek için hazırlanan iç tabakanın soyulup atılması ile eski durumuna bir hafta içinde geri döner. Bebeği emzirmek bu sürecin en önemli ve hızlı zamanıdır.

      Lohusalık Kanaması: Doğum sonrası adet kanamasına benzer bir kanama görülür. İlk günlerde adet kanı gibi ilerleyen günlerde pembe kahverengi, daha sonrada sarımtırak beyaz bir görünüm alır. Bu süreç 20-25 gün sürer. Bazen lohusalık dönemi bitiminde adet kanaması görülebilir, bazen de emzirme süresince hiç adet kanaması görülmez ve annede bazı değişimler söz konusu olur. Bunlardan bir kaçını da şu şekilde sıralayacak olursak:

     Açlık ve susuzluk hissi: Sıvı kaybı nedeniyle olur. Anne bol miktarda sıvı almalıdır.

     İdrar Miktarında artış: Normaldir, sık aralıklarla mesane boşaltılmalıdır.

     Terleme: Normaldir, pamuklu iç çamaşırı seçilmeli ve sık değiştirilmelidir. Emzirme nedeni ile beslenme gereksiniminde artış: Ana ve ara öğünler kaçırılmamalıdır. Hamur işi, şeker ve tuzlu besinlerden kaçınmalıdır.

     Duygusal değişiklikler: Hormonal değişiklikler, annelik rolüne uyum ve yeni bir deneyimin yaşandığı bu dönemde duygusal açıdan daha hassas, kaygılı, sinirli, mutsuz veya daha heyecanlı, neşeli hissedilebilir. Duygusal dalgalanmalar, ağlama görülebilir. Doğum sonrası ilk iki hafta sıklıkla yaşanan, annelik hüznü denen bu belirtiler genellikle geçicidir. Ancak belirtiler bir ayda geçmez, artarsa, suçluluk, konsantrasyon güçlüğü, kendine güven azığı, aktivitelere, bebeğin bakımına ilgi azalırsa doğum sonrası depresyon gelişme olasılığı akla gelir ve bu durumda da nefes evde bakım merkezi olarak uzman klinik psikoloğumuz ile hizmetinizde olacağız.

LOHUSALIK BAKIMI NEDİR? NASIL YAPILMALIDIR?

Doğum sonrası hijyen en önemli konudur.

 • Eller sık sık sıkanmalı,
 • Dikişlere pansuman için (baticon solüsyonu) ilaçlı su kullanılır. Temizlik önden arkaya doğru tuvalet kâğıdı ile yapılmalıdır.
 • Kullanılan pedler emici, yumuşak, temiz, renksiz ve kokusuz olmalıdır.
 • Pedler sık sık değiştirilmeli pamuklu iç çamaşırı tercih edilmelidir. Dikişli doğumlarda ilk birkaç gün bölgede şişlik, gerginlik ve rahatsızlık olabilir, oturmada güçlük yaşanabilir. Dikiş ipler alınmaz, kendiliğinden düşer. Temiz tutulduğunda yara 1-2 hafta içinde iyileşir.

Sezeryan olanlar için; Sezeryan ameliyatı sonrası dikiş yerinde akıntı veya kızarıklık durumunda Nefes evde bakım hizmeti olarak özel hemşire ve doktor kadromuz ile yanınızdayız.

YENİDOĞAN BEBEK EĞİTİMİ NEDİR?

     Bebeklerin doğumundan sonra ki ilk ayları yenidoğan olarak kabul edilir ve bebeklerin bakımının özenli bir şekilde yapılması gerekir. Nefes evde bakım hizmetleri evde verdiği anne bebek eğitimleri ile annenin ve bebeğin sağlığının korunmasında ve aile ortamı güveni sağlar.

    Nefes evde bakım hizmetleri bebeğin aile ortamında huzurlu ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için uzman ve deneyimli hemşire ekibiyle hizmet vermektedir. Yeni doğan bebek hemşirelerimizle evde verilen eğitimlerimiz sunuluyor ve annenin adaptasyonunu sağlamaktayız.

Yenidoğan Eğitimi Nelere Kapsar?

 • Bebeğin yeni hayatına ve ailesine uyum sürecinin sağlanması
 • Anne sütü ve emzirme tekniklerinin anneye anlatılması
 • Düzenli ve kaliteli bir uyku için uyku periyotlarının oluşturulması
 • Bebeğin alt bakımı
 • Bebeğin banyosu
 • Göbek bakımı
 • Mesaj uygulaması
 • Bebeğin odasının düzenlenmesi
 • Aile içi eğitim verilmesi

Evde Anne ve Bebek Bakımı

     Annenin doğum sonrasında bakımı, takibi ve eğitimi hem annenin hem de bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Bizde Nefes Evde Bakım Merkezi olarak, yeni doğum yapmış annenin, bilinçli ve doğru uygulama yapabilmesi ve doğum sonrası yaşanan endişelerin en aza indirilmesi için deneyimli bebek hemşirelerimiz tarafından anne/bebek bakımı ve eğitimini evinizde gerçekleştiriyoruz.

PREMATÜRE BEBEK BAKIMI

Zamanında olarak kabul edilen 38- 42 haftalık süreci tamamlayamadan doğan bebekler Prematüre Bebek olarak adlandırılmaktadır. Prematüre olarak doğan bebekler çoğu zaman yenidoğan yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyarlar. Tıbbi süreci tamamlanan ve eve taburculuğu planlanan bebeklerin evde bakımları konusunda bebeğin ve ailenin geçiş sürecine alıştırılması ve onlara destek olunması için Prematüre bebek bakımı hizmeti de vermekteyiz. Bu hizmeti yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde deneyim kazanmış özel hemşirelerimiz ile sunuyoruz.

Prematüre Bebeklerde En Yaygın Rastlanan Tıbbi Problemler Nelerdir?

Apne(solunumun sıka süreli durması)

Beslenme sorunları

Enfeksiyon

 

     Bebek hemşiresi hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için 0216 706 00 46 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilir ya da doğrudan 0505 079 00 46 numaralı telefon ile hemşirelik hizmetlerimiz ile görüşebilirsiniz.

 

 

 

Nefes aile kart sahiplerine %10’a varan indirim fırsatı. İletişim